AKTUALITY - VÝSLEDKY   |   ATLETI   |   REKORDY   |   HISTORIE   |   GALERIE   |   DISKUZE - KONTAKT

H I S T O R I E

rok 1956

krátce...

Historie oddílu připomíná svým průběhem sinusoidu. Jednou dole, pak nahoře. A rok 1956 znamená oživení a pomalý vzestup. Není však zase tak jednoduchý. Především chybí kvalitní funkcionáři a trenéři, což oddíl pociťuje zvláště bolestivě. V pravou chvíli nastupují noví obětavci, aby do oddílu přilákali čerstvé zájemce. Patří mezi ně především Jiří Kliment, Jiří Bednařík a jako velký vzor nový trenér Jindřich Roudný, Mistr Evropy v běhu na 3 km překážek. V tomto roce začal vycházet zpravodaj otrokovických atletů s názvem Tretra. Přinášel nové tréninkové plány, výsledky závodů, upozornění i blahopřání. Během prvních dvou let se v čele oddílu střídají Vladislav Rochovanský a Zdeněk Hrabal, až je na delší období vystřídal Josef Blechta.

Přebor republiky v přespolním běhu dospělých - 19.4.1956

29.4.1956 se konal v Otrokovicích přebor republiky v přespolním běhu dospělých. V Lehké atletice napsal Hubert Šulák: "Všechny tyto přebory byly dobře připraveny a provedeny, zvláště pak v Otrokovicích byly provedeny přímo vzorně, přestože bylo krajně nepříznivé počasí."

Žilina

na fotografiích: Přebor ČSR v přespolním běhu - Otrokovice 29.4.1956, Emil Zátopek před startem...

na fotografiích: ... a na stupních vítězů s Miroslavem Koubkem

krátce...

|  Karel Col se stal okresním přeborníkem v přespolním běhu v Malenovicích v kategorii starších dorostenců, ale protože věkem byl teprve dorostenec mladší, vyhrál také krajský přebor a následně i Přebory ČSR v přespolním běhu v Novém Městě nad Metují časem 6:28,6 min.