AKTUALITY - VÝSLEDKY   |   ATLETI   |   REKORDY   |   HISTORIE   |   GALERIE   |   DISKUZE - KONTAKT

H I S T O R I E

rok 1941

Ze vzpomínek Vondráka, Crlíka a Rochovanského:

V tomto roce se začal oddíl rozpadat. Mimo ty, kteří odešli studovat do Zlína, za prací, studovat večerní střední školu, Baťovu školu práce, někteří odešli do zemědělství, další šli na nucené práce do Německa. Přeboru v Prostějově se zúčastnil pouze Antonín Mazáč, který vyhrál. Ke konci školního roku se v Brně konaly středoškolské atletické závody, kam odjela Baťova škola práce pod vedením vychovatelů Polácha a Chmelaře.

Na těchto závodech zaběhl Crlík 100m za 11,1 a v těžké konkurenci skončil čtvrtý. Tento čas zaběhl i v semifinále. 200m zaběhl za 22,5 a nepostoupil do finále. Do dálky skočil 672 a obsadil 3. místo. Mazáč zvítězil na 3000m časem 9:06,2 min.

Středoškolské závody atletů Moravy v Brně:

na fotografiích: Crlík dobíhá v semifinále druhý za Davidem, Mazáč na 2. místě za Kempným z Vítkovic, nakonec však vyhrál

na fotografiích: Družstvo Baťovy školy práce: zleva Faflík, Vyoral, Pagáč, vychovatel Polách, neznámý, Kauer, Kubát, vpředu Crlík a Mazáč. Vychovatel Polách vedl v letech 1941-42 atletický oddíl.

20 let Hanáckého sportu | Z NOVIN

Mezi nejmladší odbory SK Baťov patří odbor lehkoatletický. Byl založen v roce 1936 a může se dnes pochlubiti dobrými výsledky. Svědomitou přípravou pod vedením p. Doležala stává se důstojným soupeřem starých tradičních klubů SK Prostějov, Baťa Zlín a SK Přerov.

První výsledky lehkoatletického dorostu byly velmi dobré. Tak nutno zaznamenati úspěch Loudy, který v běhu na 300m získal rekord střední a východní Moravy časem 36,4. Na středoškolských hrách v Brně vyhrál Mazáč běh na 600m, družstvo Papež, mazáč, Dvořák získalo přebor Moravy v lesním běhu, dorostenec Šafařík získal mistrovství Čech a Moravy druhé místo na 800m.

Dobře representoval klub také Čeleda vítězstvím ve skoku vysokém a Petráš obsazením prvého místa v běhu na 3 km na přeborech Moravy. V representačních utkáních startoval Šafařík dvakráte v barvách Moravy proti Praze ve vítězné štafetě 4x100m.

V roce 1940 dosáhli pozoruhodných výsledků atleti Čeleda ve skoku vysokém, Louda v běhu na 100m a trojice vytrvalců Papež, bří Mazáčové, kteří získali přebor mužstev v běhu silničním. Při dorosteneckém utkání ČOS - ČAAU v Praze dosáhl dorostenec Hlávka rekordu v hodu kriketovým míčkem výkonem 84,7m.

Na juniorských přeborech Čech a Moravy ve vrhu diskem obsadil Sedláček prvé místo výkonem 36,92m. Louda na těchže závodech získal druhé místo v běhu na 100m a Mazáč třetí místo v běhu na 1500m.

Na mistrovství Moravy obsadil Čeleda druhé místo ve skoku vysokém v repr. utkání startovali Čeleda, Louda, Sedláček v teamu Zlína proti Slavii Praha.

Odbor má všechny předpoklady pro zdárný vývin a není pochyby, že o něm ještě uslyšíme.